Výrobcovia High5
Kód produktu: 25027
Dostupnosť: Nedostupne
29,99€
Momentálne vypredané
EnergySource
Superoktanové palivo s vysokým obsahom energie, aditívom dôležitých minerálov (Na, K) v alkalizujúcich citrátových formách (stabilizácia pH) a komplexné zmesou minerálov z čistenej morskej soli, určené pre aktívnych a profesionálnych športovcov. Produkt je vhodný ako pre dodanie energie, dôležitých iónov a plnohodnotnú hydratáciu počas výkonu, tak pre tzv. Sacharidovú superkompenzáciu pred výkonom.
Čo je EnergySource?
 • Ultimatívny ENERGY DRINK S MINERÁLY bez obsahu umelých sladidiel a farbív
 • Izotonický nápoj (do 10% sacharidov v odporúčanom riedení)
 • Vynikajúci využiteľnosť + ľahká a osviežujúca chuť
 • Preverené na najťažších svetových pretekoch s viac než 10-ročnou tradíciou
 • Optimalizovaná forma nezávisle testovaných a preverených sacharidov s unikátnymi vlastnosťami, formulovaná pre elitnej a aktívnych športovcov
 • Optimalizovaný pomer 2: 1 = základ tvorí špeciálna forma maltodextrínu s obsahom čistých glukopolymery štandardizované dĺžky reťazca a fruktóza v optimalizovanom pomere 2: 1, viac informácií tu
 • Až o 50% viac energie = pomer 2: 1 je nezávisle vedecky testovaný (Nemecko, Veľká Británia) a v porovnaní so štandardnými energetickými nápojmi, kde výrobcovia odporúčajú maximálnu konzumáciu 60 g sacharidov v časovej perióde jednej hodiny, umožňuje EnergySource konzumáciu až 90 g sacharidov , čo je o 50% viac energie!
 • Stručný výsledok testov = až o 25% dlhšiu prejdená vzdialenosť pri rovnakom výkone, 15% nárast sily a dynamiky, 5 min a 45 sekúnd rýchlejší čas pri teste na 40 míľ, viac informácií tu
 • Dôležité minerály sú v citrátových formách (stabilizácia pH)
 • Vhodné pre vegánov aj vegetariánov
zameranie produktu
 • Zdroj efektívna energie počas fyzického výkonu - zdroj okamžite využiteľnej energie a elektrolytov.
 • Sacharidová superkompenzácia, zvýšenie energetických zásob organizmu pred výkonom - zdroj ľahko využiteľnej energie, jedna dávka zodpovedá dvom plným porciám varených cestovín.
 • Nie je nutné sa prejedať, dodržujte klasický diétny režim, potrebnú a efektívne svalovú energiu vo forme glykogénu vám dodá EnergySource.
Optimalizovaný pomer 2: 1 (glukózovej polyméry: fruktóza) = to najlepšie pre fyzicky aktívnych jedincov
Vynikajúci stráviteľnosti a využiteľnosti je dosiahnuté optimalizovaným pomerom jednotlivých zložiek tak, ako je to pre fyzicky zaťažovaný organizmus prirodzené. Pomer glukózových polymérov (maltodextrín) a fruktózy je optimalizovaný na 2: 1, čo zodpovedá nielen najnovším vedeckým poznatkom, ale aj prirodzenému systému transportu jednoduchých cukrov cez stenu tenkého čreva a ich odbúravanie počas výkonu.
Pre vstrebávanie cukrov v tenkom čreve existujú dva základné oddelené transportné systémy, pre glukózu je to transportný systém GLU2, ktorý dokáže vstrebať až 60 g glukózy za hodinu, pre fruktózu (ovocný cukor) je to transportný systém GLU5, ktorý dokáže vstrebať až 30 g fruktózy za hodinu. Glukóza a fruktóza sú teda základné dva prirodzené zdroje energie pre fyzicky aktívny organizmus. Práve z tohto dôvodu je optimalizovaný pomer dvoch hlavných zložiek na 2: 1 = 60 g glukózy: 30 g fruktózy. EnergySource tak umožňuje konzumáciu až 90 g sacharidov počas jednej hodiny.
V prípade dávkovania EnergySource 2-3 dni pred výkonom (sacharidová superkompenzácia) tak slúži obsiahnutá glukóza k obnove zásob svalového glykogénu a fruktóza k obnove rezervného glykogénu v pečeni (až 1/3 zásob). Pečeň slúži ako rezervné zásobáreň energie / glykogénu pre jednotlivé svaly. V prípade dávkovania EnergySource počas výkonu slúži glukóza aj fruktóza ako externý zdroj energie priamo pre pracujúce svaly. Energia je uvoľňovaná prostredníctvom tzv. Glykolýzy, kedy je glukóza štepená cez fruktózu (alebo fruktóza priamo) až na pyruvát za vzniku bunkovej energie ATP.
EnergySource tak umožňuje prijať oproti štandardným mass-marketingovým produktom dostupným na trhu až o 50% viac energie. Dôvodom je fakt, že tieto bežné produkty obsahujú obvykle ako základ len glukózu a jej polyméry, čo umožňuje vstrebať iba 60 g za hodinu a dochádza tak zahlteniu organizmu. Prípadne obsahujú ako hlavnú zložku sacharózu, ktorá obsahuje glukózu a fruktózu v neoptimálnym pomere 1: 1, čo nie je vzhľadom k vyššie uvedeným faktom systému vstrebávanie ideálne.
UPOZORNENIE: Vyššie spomínané princípy platí len pre športovcov a fyzicky aktívnych jedincov, pre ktoré sú glukóza a ovocný cukor (fruktóza) prirodzeným zdrojom energie, bez nežiaducich vedľajších účinkov.
Citrátovej formy minerálov = pH +
EnergySource obsahuje sodík a draslík viazaný chelátovou väzbou ako citrát. Okrem toho, že je forma citrátu vhodným transportérom oboch minerálov, podieľa sa aj na stabilizáciu pH. Je známe, že prekyslenie organizmu spôsobené vysokou záťažou (kyselina mliečna), je jedným z faktorov znižujúcich výkonnosť a následnú regeneráciu.

ocenenie
"Pokročilá zmes 2: 1, atraktívna chuť a cena, ktorá si získa veľa priaznivcov."
Hodnotenie: 92% - NAJLEPŠÍ V TESTU
220 Triathlon, January 2014
"Energy Source vyšiel z testu ako jeden z najviac obľúbených drinkov. Má sladkú, ale nie agresívny chuť, a možno ho pohodlne konzumovať počas jazdy alebo závodu."
BEST FOR ENDURANCE
Cycling Plus, Leto 2013
Najlepší produkt v kategórii Best Performance 2014
Functional Sports Nutrition
Najlepší produkt v kategórii Best Performance 2011
Functional Sports Nutrition
"Užívanie EnergySource počas pretekov potvrdilo, že funguje dobre a naši testujúci si tiež pochvaľovali, ako ľahko sa konzumuje."
Triathlon Plus, Júl 2013
"Toto je opavdu veľmi dobrý produkt - je perfektný pre rýchlu hydratáciu a doplnenie energie. Dobre chutí a tiež sa dobre mieša. Nie sú žiadne zápory. "
Cycling Active, Júl 2012

Balenie: 2,2 kg
Dávkovanie: Jedna dávka = 47 g (2 x 23,5 g odmerka, alebo 1 x jednorazový sáčok)
1 / Počas výkonu: Dávku 47 g rozpustite v 500 ml vody, pretrepte. Popíjajte počas výkonu, v približnom množstve 250 ml počas každých 20 minút (maximálne konzumujte 1-2 dávky počas jednej hodiny). V prípade vysokej teploty prostredia, alebo pri vysokých stratách tekutín (nadmerné potenie), doplňte každú dávku EnergySource (500ml) o jednu tabletu ZERO Neutral .
2 / Pred výkonom (hlavne u krátkodobých, dynamických disciplín): Dávku 47 g rozpustite v 500 ml vody, pretrepte. Začnite popíjať cca 60 - 90 minút pred začatím výkonu. V prípade potreby vyššej stimulácie možno produkt doplniť o Isogel X'tra s obsahom kofeínu, ktorý dávkujte cca 10-15 minút pred začatím výkonu.
2 / Sacharidová superkompenzácia pred veľkými závody: Sacharidová superkompenzácia sa zvyčajne vykonáva pred veľkými preteky. Jedná sa o výživový postup, ktorý navýši zásoby sacharidov vo vašom tele až o 30%. Predstavíme vám jednoduchú a účinnú metódu, ako sacharidovú kompenzáciu vykonať bez dlhých príprav alebo radikálnych zmien v strave. Postupujte podľa tohto trojstupňového plánu, aby ste naplnili vaše sacharidové rezervy na maximum.
Štyri až päť dní pred podujatím: Štyri až päť dní pred pretekmi znížte pri trénovaní počet běhaných kilometrov, popr. danej aeróbne zaťaženie.
DVA DNI PRED PRETEKMI: Dva dni pred pretekmi navýšte príjem sacharidov o 10 g na kilogram vašej hmotnosti. Pre bežcov s hmotnosťou 70 kg zodpovedá príjem 700 g na deň. Ak je to pre vás príliš, snažte sa aspoň čo najviac priblížiť k tejto dávce.Většina športovcov nedokáže dosiahnuť požadovaného príjmu, pretože potraviny bohaté na sacharidy sú zvyčajne veľmi sýte a objemné. Aby ste to dosiahli, pomaly každé dve až tri hodiny popíjajte 500 ml HIGH5 EnergySource a posvačte dve alebo tri tyčinky EnergyBar . Toto zaistí dávku približne 350 g sacharidov, vaša normálna strava by potom mala zabezpečiť zvyšok požadovaného navýšenia.
DEŇ PRETEKOV: V deň pretekov dodržiavajte zásady, ktoré sa dočítate v našich výživových plánoch . Tieto plány boli spísané preto, aby vám pomohli bežať rýchlejšie, aby ste sa v cieli cítili silní a dokončovali preteky s úsmevom na tvári. Pracujeme usilovne na tom, aby sme zabezpečili, že zo seba dostanete to najlepšie.
Pozn. pri rozpustení vo vode sa charakteristikou jedná o izotonický nápoj (osmolalita).
Podrobné informácie pre jednotlivé športové disciplíny, nájdete v našich výživových plánoch .
Upozornenie: Skladujte v suchu, chlade, mimo dosahu detí. Dodržiavajte odporúčané dávkovanie a riedenie. Prijímajte dostatok tekutín! Nie je náhrada stravy.

Výživové údaje príchuť pomaranč:
100 ml
47 g
1598 kJ / 376 kcal
751 kJ / 177 kcal
0 g
0 g
0 g
0 g
94 g
44 g
38 g
18 g
0 g
0 g
1,3 g
0,6 g
510 mg
240 mg
Zloženie: maltodextrín , fruktóza 32%, kyseliny (kyselina citrónová, kyselina jablčná), regulátor kyslosti (citrát sodný, citrát draselný), aróma (pomaranč), morská soľ 0,3% (obsahuje elektrolyty).

Energetický nápoj s elektrolyty v prášku.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!