Výrobcovia High5
Kód produktu: 25062
Dostupnosť: Nedostupne
37,49€
Momentálne vypredané
EnergySource Plus
Superoktanové palivo s vysokým obsahom energie, ľahkým aditívom kofeínu, dôležitých minerálov (Na, K) v alkalizujúcich citrátových formách (stabilizácia pH) a komplexné zmesou minerálov z čistenej morskej soli, určené pre aktívnych a profesionálnych športovcov. Obsah kofeínu (28 mg na dávku) je optimalizovaný na prirodzenú energizáciu bez nežiaducich vedľajších účinkov. Produkt je vhodný pre dodanie efektívnej energie, dôležitých iónov a hydratáciu počas výkonu.
Energetický nápoj s kofeínom (60 mg / 100g). Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Čo je EnergySource Plus?
 • Ultimatívny ENERGY DRINK S MINERÁLY A KOFEÍNOM (28 mg / 47 g) bez obsahu umelých sladidiel a farbív
 • Izotonický nápoj (do 10% sacharidov v odporúčanom riedení)
 • Vynikajúci využiteľnosť + ľahká a osviežujúca chuť
 • Preverené na najťažších svetových pretekoch s viac než 10-ročnou tradíciou
 • Optimalizovaná forma nezávisle testovaných a preverených sacharidov s unikátnymi vlastnosťami, formulovaná pre elitnej a aktívnych športovcov
 • Optimalizovaný pomer 2: 1 = základ tvorí špeciálna forma maltodextrínu s obsahom čistých glukopolymery štandardizované dĺžky reťazca a fruktóza v optimalizovanom pomere 2: 1, viac informácií tu
 • Až o 50% viac energie = pomer 2: 1 je nezávisle vedecky testovaný (Nemecko, Veľká Británia) a v porovnaní so štandardnými energetickými nápojmi, kde výrobcovia odporúčajú maximálnu konzumáciu 60 g sacharidov v časovej perióde jednej hodiny, umožňuje EnergySource konzumáciu až 90 g sacharidov , čo je o 50% viac energie!
 • Stručný výsledok testov = až o 25% dlhšiu prejdená vzdialenosť pri rovnakom výkone, 15% nárast sily a dynamiky, 5 min a 45 sekúnd rýchlejší čas pri teste na 40 míľ, viac informácií tu
 • Dôležité minerály sú v citrátových formách (stabilizácia pH)
 • Vhodné pre vegánov aj vegetariánov
zameranie produktu
 • Ľahký stimulátor a zdroj efektívne energie počas fyzického výkonu - zdroj okamžite využiteľnej energie a elektrolytov.
Optimalizovaný pomer 2: 1 (glukózovej polyméry: fruktóza) = to najlepšie pre fyzicky aktívnych jedincov
Vynikajúci stráviteľnosti a využiteľnosti je dosiahnuté optimalizovaným pomerom jednotlivých zložiek tak, ako je to pre fyzicky zaťažovaný organizmus prirodzené. Pomer glukózových polymérov (maltodextrín) a fruktózy je optimalizovaný na 2: 1, čo zodpovedá nielen najnovším vedeckým poznatkom, ale aj prirodzenému systému transportu jednoduchých cukrov cez stenu tenkého čreva a ich odbúravanie počas výkonu.
Pre vstrebávanie cukrov v tenkom čreve existujú dva základné oddelené transportné systémy, pre glukózu je to transportný systém GLU2, ktorý dokáže vstrebať až 60 g glukózy za hodinu, pre fruktózu (ovocný cukor) je to transportný systém GLU5, ktorý dokáže vstrebať až 30 g fruktózy za hodinu. Glukóza a fruktóza sú teda základné dva prirodzené zdroje energie pre fyzicky aktívny organizmus. Práve z tohto dôvodu je optimalizovaný pomer dvoch hlavných zložiek na 2: 1 = 60 g glukózy: 30 g fruktózy. EnergySource tak umožňuje konzumáciu až 90 g sacharidov počas jednej hodiny.
V prípade dávkovania EnergySource 2-3 dni pred výkonom (sacharidová superkompenzácia) tak slúži obsiahnutá glukóza k obnove zásob svalového glykogénu a fruktóza k obnove rezervného glykogénu v pečeni (až 1/3 zásob). Pečeň slúži ako rezervné zásobáreň energie / glykogénu pre jednotlivé svaly. V prípade dávkovania EnergySource počas výkonu slúži glukóza aj fruktóza ako externý zdroj energie priamo pre pracujúce svaly. Energia je uvoľňovaná prostredníctvom tzv. Glykolýzy, kedy je glukóza štepená cez fruktózu (alebo fruktóza priamo) až na pyruvát za vzniku bunkovej energie ATP.
EnergySource tak umožňuje prijať oproti štandardným mass-marketingovým produktom dostupným na trhu až o 50% viac energie. Dôvodom je fakt, že tieto bežné produkty obsahujú obvykle ako základ len glukózu a jej polyméry. To umožňuje vstrebať iba 60 g za hodinu a dochádza tak zahlteniu organizmu. Prípadne obsahujú ako hlavnú zložku sacharózu, ktorá obsahuje glukózu a fruktózu v neoptimálnym pomere 1: 1, čo nie je vzhľadom k vyššie uvedeným faktom systému vstrebávanie ideálne.
UPOZORNENIE: Vyššie spomínané princípy platí len pre športovcov a fyzicky aktívnych jedincov, pre ktoré sú glukóza a ovocný cukor (fruktóza) prirodzeným zdrojom energie, bez nežiaducich vedľajších účinkov.
Citrátovej formy minerálov = pH +
EnergySource obsahuje sodík a draslík viazaný chelátovou väzbou ako citrát. Okrem toho, že je forma citrátu vhodným transportérom oboch minerálov, podieľa sa aj na stabilizáciu pH. Je známe, že prekyslenie organizmu spôsobené vysokou záťažou (kyselina mliečna), je jedným z faktorov znižujúcich výkonnosť a následnú regeneráciu.

ocenenie
"Pokročilá zmes 2: 1, atraktívna chuť a cena, ktorá si získa veľa priaznivcov."
Hodnotenie: 92% - NAJLEPŠÍ V TESTU
220 Triathlon, January 2014
"Energy Source vyšiel z testu ako jeden z najviac obľúbených drinkov. Má sladkú, ale nie agresívny chuť, a možno ho pohodlne konzumovať počas jazdy alebo závodu."
BEST FOR ENDURANCE
Cycling Plus, Leto 2013
Najlepší produkt v kategórii Best Performance 2014
Functional Sports Nutrition
Najlepší produkt v kategórii Best Performance 2011
Functional Sports Nutrition
"Užívanie EnergySource počas pretekov potvrdilo, že funguje dobre a naši testujúci si tiež pochvaľovali, ako ľahko sa konzumuje."
Triathlon Plus, Júl 2013
"Toto je naozaj veľmi dobrý produkt - je perfektný pre rýchlu hydratáciu a doplnenie energie. Dobre chutí a tiež sa dobre mieša. Nie sú žiadne zápory. "
Cycling Active, Júl 2012

Balenie: 2,2 kg
Dávkovanie: Jedna dávka = 47 g (2 x 23,5 g odmerka, alebo 1 x jednorazový sáčok). Dávku rozpustite v 500 ml vody, pretrepte. Popíjajte počas výkonu, v približnom množstve 250 ml počas každých 20 minút (maximálne konzumujte 1-2 dávky počas jednej hodiny). V prípade vysokej teploty prostredia, alebo pri vysokých stratách tekutín (nadmerné potenie), doplňte každú dávku EnergySource Plus (500ml) o jednu tabletu ZERO Neutral .
Pozn. pri rozpustení vo vode sa charakteristikou jedná o izotonický nápoj (osmolalita).
Podrobné informácie pre jednotlivé športové disciplíny, nájdete v našich výživových plánoch .
Upozornenie: Skladujte v suchu, chlade, mimo dosahu detí. Dodržiavajte odporúčané dávkovanie a riedenie. Prijímajte dostatok tekutín! Nie je náhrada stravy.

Výživové údaje príchuť citrus:
100 g
47 g
1567 kJ / 374 kcal
736 kJ / 176 kcal
0 g
0 g
0 g
0 g
94 g
44 g
38 g
18 g
0,1 g
0 g
1,3 g
0,6 g
510 mg
240 mg
Zloženie: maltodextrín , fruktóza 32%, kyseliny (kyselina citrónová, kyselina jablčná), regulátor kyslosti (citrát sodný, citrát draselný), aróma (citrón, limetka), morská soľ 0,3% (obsahuje elektrolyty), extrakt z čaju (obsahuje kofeín).

Energetický nápoj s elektrolyty a kofeínom.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!