Výrobcovia High5
Kód produktu: 25030
Dostupnosť: Nedostupne
2,49€
Momentálne vypredané
EnergySource XTREME
Superoktanové palivo s vysokým obsahom energie, vysokým aditívom kofeínu, dôležitých minerálov (Na, K) v alkalizujúcich citrátových formách (stabilizácia pH), vo forme glukonátu (Ca, Mg) a komplexné zmesou minerálov z čistenej morskej soli, určené pre aktívnych a profesionálnych športovcov . Obsah kofeínu (140 mg na dávku) je optimalizovaný na silnú stimuláciu pred pretekmi, popr. jednorazovú dávku počas závodu, alebo pred vyvrcholením závodu (finish). Produkt je vhodný pre maximálnu stimuláciu, dodanie efektívna energia, dôležitých iónov a hydratáciu pred, alebo počas výkonu.
S vysokým obsahom kofeínu (300 mg / 100 g). Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Čo je EnergySource X'tra?
 • Ultimatívny ENERGY DRINK S MINERÁLY A KOFEÍNOM (140 mg / 47 g) bez obsahu umelých sladidiel a farbív
 • Jednorazový "nakopávač" pred pretekmi, alebo počas pretekov
 • Izotonický nápoj (do 10% sacharidov v odporúčanom riedení)
 • Vynikajúci využiteľnosť + ľahká a osviežujúca chuť
 • Preverené na najťažších svetových pretekoch s viac než 10-ročnou tradíciou
 • Optimalizovaná forma nezávisle testovaných a preverených sacharidov s unikátnymi vlastnosťami, formulovaná pre elitnej a aktívnych športovcov
 • Optimalizovaný pomer 2: 1 = základ tvorí špeciálna forma maltodextrínu s obsahom čistých glukopolymery štandardizované dĺžky reťazca a fruktóza v optimalizovanom pomere 2: 1, viac informácií tu
 • Až o 50% viac energie = pomer 2: 1 je nezávisle vedecky testovaný (Nemecko, Veľká Británia) a v porovnaní so štandardnými energetickými nápojmi, kde výrobcovia odporúčajú maximálnu konzumáciu 60 g sacharidov v časovej perióde jednej hodiny, umožňuje EnergySource konzumáciu až 90 g sacharidov , čo je o 50% viac energie!
 • Stručný výsledok testov = až o 25% dlhšiu prejdená vzdialenosť pri rovnakom výkone, 15% nárast sily a dynamiky, 5 min a 45 sekúnd rýchlejší čas pri teste na 40 míľ, viac informácií tu
 • Dôležité minerály sú v citrátových (stabilizácia pH) formách
 • Vhodné pre vegánov aj vegetariánov
zameranie produktu
 • Predtréningový stimulátor (nakopávač) a energizér
 • Jednorázový zdroj stimulácie a efektívne energie počas fyzického výkonu
Optimalizovaný pomer 2: 1 (glukózovej polyméry: fruktóza) = to najlepšie pre fyzicky aktívnych jedincov
Vynikajúci stráviteľnosti a využiteľnosti je dosiahnuté optimalizovaným pomerom jednotlivých zložiek tak, ako je to pre fyzicky zaťažovaný organizmus prirodzené. Pomer glukózových polymérov (maltodextrín) a fruktózy je optimalizovaný na 2: 1, čo zodpovedá nielen najnovším vedeckým poznatkom, ale aj prirodzenému systému transportu jednoduchých cukrov cez stenu tenkého čreva a ich odbúravanie počas výkonu.
Pre vstrebávanie cukrov v tenkom čreve existujú dva základné oddelené transportné systémy, pre glukózu je to transportný systém GLU2, ktorý dokáže vstrebať až 60 g glukózy za hodinu, pre fruktózu (ovocný cukor) je to transportný systém GLU5, ktorý dokáže vstrebať až 30 g fruktózy za hodinu. Glukóza a fruktóza sú teda základné dva prirodzené zdroje energie pre fyzicky aktívny organizmus. Práve z tohto dôvodu je optimalizovaný pomer dvoch hlavných zložiek na 2: 1 = 60 g glukózy: 30 g fruktózy. EnergySource tak umožňuje konzumáciu až 90 g sacharidov počas jednej hodiny.
V prípade dávkovania EnergySource 2-3 dni pred výkonom (sacharidová superkompenzácia) tak slúži obsiahnutá glukóza k obnove zásob svalového glykogénu a fruktóza k obnove rezervného glykogénu v pečeni (až 1/3 zásob). Pečeň slúži ako rezervné zásobáreň energie / glykogénu pre jednotlivé svaly. V prípade dávkovania EnergySource počas výkonu slúži glukóza aj fruktóza ako externý zdroj energie priamo pre pracujúce svaly. Energia je uvoľňovaná prostredníctvom tzv. Glykolýzy, kedy je glukóza štepená cez fruktózu (alebo fruktóza priamo) až na pyruvát za vzniku bunkovej energie ATP.
EnergySource tak umožňuje prijať oproti štandardným mass-marketingovým produktom dostupným na trhu až o 50% viac energie. Dôvodom je fakt, že tieto bežné produkty obsahujú obvykle ako základ len glukózu a jej polyméry, čo umožňuje vstrebať iba 60 g za hodinu a dochádza tak zahlteniu organizmu. Prípadne obsahujú ako hlavnú zložku sacharózu, ktorá obsahuje glukózu a fruktózu v neoptimálnym pomere 1: 1, čo nie je vzhľadom k vyššie uvedeným faktom systému vstrebávanie ideálne.
UPOZORNENIE: Vyššie spomínané princípy platí len pre športovcov a fyzicky aktívnych jedincov, pre ktoré sú glukóza a ovocný cukor (fruktóza) prirodzeným zdrojom energie, bez nežiaducich vedľajších účinkov.
Citrátovej formy minerálov = pH +
EnergySource obsahuje sodík a draslík viazaný chelátovou väzbou ako citrát. Okrem toho, že je forma citrátu vhodným transportérom oboch minerálov, podieľa sa aj na stabilizáciu pH. Je známe, že prekyslenie organizmu spôsobené vysokou záťažou (kyselina mliečna), je jedným z faktorov znižujúcich výkonnosť a následnú regeneráciu.

ocenenie
"Ľahko sa konzumuje a dobre chutí. Kofeín v tomto doplnku naozaj ucítite. "
Pre-Race Nutrition - Bronzová medaila
Men 'Running, Dec / Jan 2013
"Nápoj má príjemnú, decentné chuť a ľahko sa rozpúšťa. Naozaj ľahko sa pije. "
Pre-Race Nutrition - Bronzová medaila
Women 'Running, December 2012
"EnergySource X'tra splnil počas minulých mesiacov svoju funkciu - doplniť energiu- perfektne. Pomáhal mi podávať o hodinu dlhší výkon každý deň. Nespôsobuje vám kŕče, je šetrný k zažívanie a testovaná citrónová príchuť je najlepšia, akú kedy recenzent ochutnal." Hodnotenie 9/10. "
Magazín MBR, máj 2012

Balenie: 47 g
Dávkovanie: Jedna dávka = 47 g (2 x 23,5 g odmerka, alebo 1 x jednorazový sáčok).
1 / Pred výkonom: Dávku 47 g rozpustite v 500 ml vody, pretrepte. Začnite popíjať cca 60 - 90 minút pred začatím výkonu.
2 / Počas výkonu = jednorazový stimul: Dávku 47 g rozpustite v 500 ml vody, pretrepte. Popíjajte počas výkonu pre posilnenie stimulácie, popr. pred finálnou časťou pretekov.
Konzumujte maximálne 2 dávky denne!
Podrobné informácie pre jednotlivé športové disciplíny, nájdete v našich výživových plánoch .
Upozornenie: Nenahrádza pestrú stravu. Skladujte v chlade a suchu, mimo dosahu detí. Dodržujte odporúčané dávkovanie, aby ste sa vyvarovali žalúdočno-črevným ťažkostiam. Prijímajte dostatok tekutín!

Výživové údaje príchuť citrus:
100 ml
47 g (1 dávka)
1530 kJ / 360 KCA
719 kJ / 169 kcal
0 g
0 g
0 g
0 g
90 g
42 g
47 g
22 g
0 g
0 g
0 g
0 g
1,3 g
0,6 g
horčík
120 mg (32% **)
56 mg (15% **)
** Referenčné hodnoty príjmu u priemernej dospelej osoby (8400 kJ / 2000 kcal).
Zloženie príchuť citrus: Maltodextrín , fruktóza 32%, sacharóza, kyselina (kyselina citrónová, kyselina jablčná), glukonát horečnatý, regulátor kyslosti (citrát sodný, citrát draselný), glukonát vápenatý, aróma (citrón, limeta), morská soľ 0,3% , čajový extrakt (obsahuje kofeín ).

Prášok na prípravu športového nápoja s obsahom elektrolytov a horčíka, s vysokým obsahom kofeínu (28 mg / 100 ml).

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!