Výrobcovia Purasana
Kód produktu: 10787
Dostupnosť: Skladom
11,99€
LUCUMA POWDER BIO (Prášok z lukumy)

Maximálna zachovanie živín v certifikovanej kvalite BIO.

Prášok sa získava zo sušených drvených plodov stromu Pouteria Lucuma, ktorý rastie v Andách. Jeho ovocie je známe ako "Zlato Inkov". Je ideálnou alternatívou k iným sladidlám, má nízky glykemický index a zároveň lahodnú chuť. Obsahuje prirodzene sa vyskytujúce cukry, B-vitamíny, minerály a fytonutrienty.

Lucuma je bohatá na pomalé sacharidy = ideálne palivo pre telo. Má prírodné sladkú chuť, možno ju odporučiť diabetikom, v Peru sa používa ako detská strava namiesto zemiakov.

Má mäkkú, mierne sladkastú chuť s nedefinovateľnou "nebeskú" dohrou a náznaky javora a sladkých zemiakov. Je ideálny do ovocných šalátov, koktailov, jogurtov, zmrzliny, k sušienkam alebo dezertom s plnou, karamelu podobnú chuťou.
Viac sa o vlastnostiach a použití Lucumy dočítate na stránkach eFIA.cz.


Balenie: 200 g

Dávkovanie: 3 čajové lyžičky vmiešajte do 300 ml mlieka, ovocných alebo zeleninových nápojov, džúsov. Lucuma je skvelá alternatíva sladidlá vhodná pre domácu výrobu zmrzlín alebo cukrárskych výrobkov.
Upozornenie: Ukladajte mimo dosahu detí. Vhodné pre vegánsku stravu. Skladujte na suchom a chladnom mieste. Sáčok tesne uzavrite po každom použití.


Výživové údaje:
100 g
Energetická hodnota
1377 kJ / 329 kcal
2,4 g
0,7 g
66,7 g
17,1 g
21,6 g
1,4 g
soľ *
0,5 g
Ďalší zložky
0,2 mg (18% DDD)
0,3 mg (21% DDD)
186 mg (26% DDD)
* Výrobok obsahuje soľ iba vďaka prirodzene sa vyskytujúcemu sa sodíka.
% DDD -% odporúčanej dennej dávky


Zloženie: Plody lukumy 100% (Pouteria lucuma) v prášku z Peru.100% BIO prášok.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!