Výrobcovia MyoTec
Kód produktu: 01180
Dostupnosť: Nedostupne
52,99€
Momentálne vypredané

I love BIO proteín

Instantné proteínová formula obsahujúca špičkové zdroje bielkovín garantovaného pôvodu a čistoty v certifikovanej kvalite BIO. Základ tvorí výberová zmes bielkovín v garantovanom pomere 1: 1 (nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát: natívne mliečny proteínový koncentrát). Produkt pochádza z lokálnej rakúskej produkcie s najvyššími štandardmi kvality a garanciou jasného pôvodu, použité mlieko z biofariem v Rakúsku, Švajčiarsku, Nemecku a Veľkej Británii. Produkt je GMO free, rBGH (rBST) free, bez obsahu umelých sladidiel, syntetických zložiek a balastných aditív.

Základ = bezkonkurenčné smotanová chuť a jasný pôvod v certifikovanej kvalite BIO

Aj keď sa všetko môže zdať jednoduché, trvalo nám naozaj veľmi dlho, "poskladať" tento produkt podľa našich požiadaviek, teda z pohľadu kvality, zdrojov a samozrejme aj čo najlepšie chuti. Ak je hlavným kritériom kvalita, teda jasný pôvod mlieka, poťažmo bielkoviny, a následne spracovanie v súlade s najvyššími štandardmi kvality vrátane etických požiadaviek, je ideálnym riešením lokálna európska produkcia, teda opak globálnych mliekarenských korporácií s produkčnými linkami na všetkých kontinentoch, ktorých suroviny dnes využíva vďaka bezkonkurenčne nízkej cene väčšina značiek. To však nie je našou filozofiou, preto I Love BIO Protein obsahuje tie najkvalitnejšie bielkoviny z lokálnej rakúskej mliekarne s najvyššími štandardmi kvality a garanciou jasného pôvodu mlieka.

Viac nepotrebujete = "Whey Protein + Native Whey + Micellar Casein" v jednom balení

V receptúre I love BIO proteínu je optimalizovaný obsah dvoch hlavných zdrojov bielkovín v pomere 1: 1. Prvou zložkou je nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát získaný ultrafiltráciou tekutej srvátky, druhú potom natívny mliečny koncentrát získaný ultrafiltráciou priamo z kravského mlieka. Každá dávka tak ponúka ideálne mix obsahujúce ako klasický "whey proteín" bohatý na glykomakropeptidy, alfa-laktalbumín, beta-laktoglobulín a ďalšie frakcie, tak natívne mliečnu bielkovinu zahŕňajúce "native whey" a micelárny kazeín. Natívne srvátková bielkovina ponúka oproti klasickej srvátkové bielkovine mierne vyšší obsah esenciálnych aminokyselín, klasická srvátková bielkovina zase obsahuje glykomakropeptidy, ktoré nie sú v natívnej srvátkové bielkovine obsiahnuté vôbec, preto je mix oboch ideálnym riešením. Produkt samozrejme neobsahuje problematické kazeináty, ale iba natívny micelárny kazeín.

I love BIO Proteín = výberová zmes bielkovín v garantovanom pomere 1: 1

  • 1/2 nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát (zdroj BIO srvátka) = whey proteín
  • 1/2 natívne mliečny proteínový koncentrát (zdroj BIO mlieko) = 20% native whey proteín, 80% Micellar casein

3: 2 = optimálny pomer "rýchlych a pomalých" proteínových frakcií pre ktorúkoľvek dennú dobu

Pomer rýchlych (fast-release) proteínových frakcií a pomalých (slow-release) proteínových frakcií je v I love BIO proteínu optimalizovaný na pomer 3: 2, takže je produkt vhodný do ktorejkoľvek dennej periódy, vrátane potréningové regenerácie, alebo prípadne ako tzv. " druhá večera ". Inými slovami to znamená, že 60% produktu tvoria rýchlo vstrebateľné proteínové frakcie a 40% proteínové frakcie s postupným uvoľňovaním aminokyselín, čo zodpovedá ako najnovším poznatkom v rámci športovej výživy, tak ľudskému zažívaciemu traktu a jeho typológiu.

Je všeobecne známym faktom, že existujú 2 hlavné typy mlieka podľa pôvodu: albuminózní a kazeínové. Albuminózní mlieko je napr. Mlieko ľudskej a práve tu tvoria prevažujúcu časť bielkoviny rýchle nad bielkovinami pomalými. Opakom je tzv. Kazeínové mlieko, napr. Kravské, kde tvorí prevažujúci časť bielkoviny pomalé nad bielkovinami rýchlymi. Oba typy bielkovín teda majú svoj jasný význam a pomer, ktorý je daný už v pôvodnom stave "matkou prírodou". Snahou tohto produktu teda nie je len maximálny bioaktivita, teda minimálne denaturácia proteínových frakcií, ale aj zachovanie faktorov, ktoré sú pre náš organizmus prirodzené.

I love BIO Protein - rýchle proteínové frakcie (60%)
  • Srvátkový proteín - zdroj nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát
  • Natívne srvátkový proteín - zdroj natívne mliečny proteínový koncentrát
I love BIO Protein - pomalé proteínové frakcie (40%)
  • Micelárny kazeín - zdroj natívne mliečny proteínový koncentrát

Pre koho je I love BIO Protein určený?
  • Pre všetkých aktívnych aj vrcholových športovcov
  • Pre všetky jedinca zamerané na zdravý životný štýl
  • Ideálny zdroj bielkovín pre zástupcov všetkých vekových kategórií
  • Pre každého kto podporuje a uprednostňuje poctivú kvalitu

Balenie: 1,4 kg


Príprava: jedna vrchovatá odmerka predstavuje cca 25 g. Odporúčanú porciu 25 g riadne rozmiešajte vo vode. Pomer riedenia je 25 g na 250 ml vody.


Odporúčané dávkovanie:

počas dňa pred výkonom počas výkonu po výkone večer
TD * x x x
ND ** x x

TD * Tréningové dni, ND ** Netréningové dni

Upozornenie: Nie je určené pre deti. Ukladajte mimo dosahu detí! Neobsahuje látky dopingového charakteru. Skladujte v suchu, chlade a tme. Chráňte pred mrazom. Výrobca ani dovozca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Súčasťou balenia je odmerka.

Alergény vyznačené tučne. Môže obsahovať stopy lepku.


Výživové údaje:

Počet dávok v balení: 56 x 25 g 100 g v dávke 25 g
Energetická hodnota 1607,75 kJ / 379,25 kcal 402 kJ / 94,81 kcal
tuky 3,25 g 0,81 g
Z toho nasýtené mastné kyseliny 2,10 g 0,53 g
sacharidy 7,50 g 1,88 g
Z toho cukry 7,50 g 1,88 g
bielkoviny 80 g 20 g
soľ 1,53 g 0,38 g


Aminokyselinové spektrum:

Obsah dôležitých aminokyselín 100 g v dávke 25 g
esenciálne aminokyseliny 51,1 g 12,78 g
BCAA 16,4 g 4,1 g
L- valín 4,0 g 1,0 g
L- leucín 8,2 g 2,05 g
L- izoleucín 4,2 g 1,05 g
L- lyzín 7,2 g 1,8 g
L- metionín 1,8 g 0,45 g
L- fenylalanín 3,2 g 0,8 g
L- treonín 3,7 g 0,93 g
L- tryptofán 1,3 g 0,33 g
L- arginín 2,5 g 0,63 g
L- kyselina glutámová 15 g 3,75 gZloženie: BIO srvátkový proteínový koncentrát 50%, BIO mliečny proteínový koncentrát 50%.

(Pôvod surovín - Rakúsko, Švajčiarsko, Nemecko, Veľká Británia)


Instantné proteínová formula obsahujúca špičkové zdroje bielkovín garantovaného pôvodu a čistoty v certifikovanej kvalite BIO.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!