Výrobcovia Viridian
Kód produktu: 10075
Dostupnosť: Skladom
26,55€
Balanced Amino Acid Complex

Komplexné zmes voľných foriem všetkých osem esenciálnych aminokyselín (L-Tryptophan, L-Treonín, L-Metionín, L-Valin, L-izoleucín, L-Lyzín, L-Fenylalanín, L-Leucín) a semiesenciálne aminokyseliny L-Histidín v organických formách a v špeciálnom stechiometrickom pomere zostavenom podľa odporúčania Svetovej Zdravotnícke Organizácie. Esenciálne aminokyseliny sú také aminokyseliny, ktoré ľudský organizmus nedokáže syntetizovať a musia byť dodávané s potravou.

Esenciálne aminokyseliny sa v organizme neskladujú, to znamená, že aminokyseliny, ktoré nie sú hneď zabudované do vytváraných proteínov, sú odstránené a vylúčené močom. Preto nemožno konzumovať potraviny bohaté na esenciálne aminokyseliny "do zásoby", ale príjem musí byť pokiaľ možno stály a rovnomerný v dlhodobom meradle.

Syntéza semiesenciálnych aminokyselín tiež nie je dostatočná v období intenzívnej záťaže a rastu. Semiesenciálne aminokyselina Histidín patrí k aminokyselinám, ktoré sa príliš neobjavujú vo voľnej forme na bežnom trhu doplnkovej výživy a to najmä vďaka vyššej obstarávacej cene. Pri výskumoch bola zistená nízka hladina tejto látky v krvi osôb trpiacich reumatickým zápalom kĺbov a celkovou únavou. Jedným z hlavných dôvodov je fakt, že histidín je základným stavebným kameňom karnozínu. Jednotlivé aminokyseliny je tiež nevyhnutné konzumovať v správnych dávkach a pomeroch.
Produkt je vhodný pre všetky jedinca zamerané na:
- tvorbu svalovej hmoty
- ochranu a regeneráciu svalovej hmoty

Čistota produktu
  • Svojou čistotou a zložením spĺňa tento produkt parametre kategórie Kosher
  • Všetky zložky sú 100% aktívne
  • Použitá je výhradne forma kvalitných kapslí rastlinného pôvodu, s obsahom "voľného" prášku (značka Viridian Nutrition nevyužíva formu lacnejších tabliet z dôvodu vysokého obsahu balastných "spojív a lepidiel", ktoré môžu tvoriť až 50% tablety)
  • Produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ožarované zložky
  • Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu: vhodné pre vegánov
  • Neobsahuje konzervačné prostriedky, umelé farbivá, laktózu, pridané cukry, kvasnice, stearát horečnatý, kyselinu stearovú
Balenie: 90 kapsúl
Odporúčané dávkovanie: Berte tri kapsule denne, vždy po jedle, zapite dostatočne vodou.

Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nie je náhrada pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte v chlade a suchu. Ak užívate lieky na predpis, pred konzumáciou tohto doplnku stravy sa najskôr poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom. Vhodné pre vegánsku stravu.Výživové údaje:
Počet dávok v balení: 30-90
1 kapsula *
130 mg
130mg
100 mg
76mg
76 mg
66 mg
50 mg
50 mg
20 mg
obal kapsule (hydroxypropylmethyl celulóza)
120 mg
* 1 dávka odpoídá jednej až trom kapsulám, balenie obsahuje 90 kapsúl


Zloženie: v 1 kapsule: L-Leucín 130 mg, L-Fenylalanín 130 mg, obal kapsule (hydroxypropyl methyl celulóza) 120 mg, L-Lyzín 100 mg, L-Histidín 76 mg, L-Izoleucín 76 mg, L-Valin 66 mg, L-Metionín 50 mg, L-Treonín 50 mg, L-Tryptofán 20 mgDoplnok stravy.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!