Výrobcovia Nutrend
Kód produktu: 2615101
Dostupnosť: Nedostupne
7,99€
Momentálne vypredané
ISODRINX
Je športový nápoj s možnosťou ako hypotonického, tak aj izotonického riedenie s vysokým obsahom rýchlo vstrebateľných sacharidov (energie), optimom minerálov as prídavkom 10 vitamínov. Zaisťuje efektívnu hydratáciu organizmu v priebehu záťaže.

ISORINX má príjemnú, osviežujúcu a energizujúci chuť a spĺňa tak fyziologické požiadavky organizmu na doplňovanie stratených tekutín, minerálov a energie počas fyzickej záťaže.

ISODRINX je vytvorený na základe najmodernejších výskumov z oblasti fyziológie záťaže a športovej výživy na požiadavky ľudského organizmu na príjem tekutín a minerálov v priebehu výkonu.

Zloženie presne zodpovedá požiadavkám organizmu pri intenzívnej záťaži:
  • zvýšený obsah sacharidov - sacharidy 93%, z toho jednoduché cukry 85%,
  • vysoká nálož energie v dávke - sacharidy 32 g, cukry 30 g,
  • optimálny pomer minerálov - minerály vo formách maximálne využiteľné organizmom,
  • dvojaký možnosť riedenia z 525 g (obsah balenia)
  • => 7,5 l izotonického nápoja
  • => 10,5 l hypotonického nápoja.
ISODRINX je určený pre:
  • profesionálnych aj rekreačných športovcov, ktorí chcú prijímať počas záťaže kvalitný pitný režim,
  • rehydratáciu organizmu v priebehu výkonu,
  • osoby s extrémnym zaťažením v náročných klimatických podmienkach
  • doplnenie minerálov a vitamínov.

OSMOLALITA
Osmolalita izotonického nápoja pri nariedení 35 g do 500 ml je 285 - 295 mOsm / kg. IZOtonický nápoj pripravte podľa doporučeného riedenia (1 odmerka rozpustená v 500 ml vody). Podľa charakteru výkonu, intenzity a prostredia dávkujte počas výkonu 500 - 700 ml nápoja v časovom intervale jednej hodiny, každých 15 minút vypite cca 100 - 150 ml nápoja. Nikdy nie jednorázovo !!

IZOtonický nápoj je určený pre aktivity s veľmi vysokou intenzitou a relatívne krátkou dobou trvania (cca do 60 minút).

Hypotonický nápoj užívajte v priebehu výkonov s dlhšou dobou trvania (nad 60 minút) au aktivít s nižšou intenzitou, každých 10 minút 100 ml.
Izotonický nápoj má osmotický tlak rovnaký ako telesné tekutiny. Vzhľadom k tomu, že ľudský pot nemá rovnakú osmolalitu ako telesné tekutiny, ale nižšiu, je potrebné dbať na cielené a riadené dávkovanie. Obsah minerálov v pote je nepriamo úmerný teplote okolitého prostredia (so stúpajúcou teplotou klesá koncentrácia minerálov v pote), je preto potrebné pri teplotách nad 25 ° C zvýšiť množstvo vody použitej na prípravu ISODRINXU o 10 až 20%. Pri neúmerne zvýšenej konzumácii izotonických nápojov môže dôjsť k väčšiemu príjmu elektrolytov ako je ich výdaj a teda k vyššiemu príjmu než je aktuálna potreba. Dôjde tak k zahusteniu ich koncentrácie v extracelulárnych tekutinách ak narušeniu osmotickej rovnováhy medzi extracelulárnou tekutinou a bunkami.

ISODRINX súčasne dodáva celé spektrum nevyhnutných vitamínov.
Minerálna zmes je v kombinácii s jednoduchými cukrami (glukóza, sacharóza) as komplexnými sacharidmi (maltodextrínom), čo zaručuje efekt dodania "rýchlej" a "pozvoľné" energie. Nápoj je v odporúčanom množstve určený pre každého jedinca k bežnému doplneniu tekutín a základných minerálov.

Je mimoriadne dôležitý pre športovcov vo fáze fyzického zaťaženia a pre osoby vystavené ťažkej fyzickej záťaži. Pri extrémnych teplotách je vhodný aj pre vodičov.

Balenie: 420 g

Odporúčané dávkovanie:
Na prípravu ISOTONICKÉHO NÁPOJE - 35 g (mierne navŕšená odmerka) na 500 ml stolovej vody.
Na prípravu HYPOTONICKÉHO NÁPOJE - 35 g (mierne navŕšená odmerka) na 700 ml stolovej vody.
Upozornenie: Vhodný najmä pre športovcov. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Skladujte v suchu pri teplote do 25 ° C mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, chráňte pred mrazom.
 


Výživové údaje všetky príchute:
Počet dávok v balení: 15 x 35 g
100 g
35 g (1 dávka)
Energetická hodnota
1634 kJ / 384 kcal
572 kJ / 134 kcal
0 g
0 g
0 g
0 g
93 g
32,5 g
85,7 g
30 g
0 g
0 g
0 g
0 g
soľ
1,4 g
0,5 g
vitamín C
104 mg
36,4 mg
vitamín B3
20,8 mg
7,3 mg
vitamín E
15,6 mg
5,5 mg
vitamín B5
7,8 mg
2,7 mg
vitamín B6
1,8 mg
0,64 mg
vitamín B2
1,8 mg
0,64 mg
vitamín B1
1,4 mg
0,5 mg
vitamín B12
3,2 mikrogramov
1,14 mikrogramov
biotín
65 mikrogramov
22,8 mikrogramov
kyselina listová
260 mikrogramov
91 mikrogramov
obsah vitamínov v 1 dávke (35 g)
zodpovedá 45,5% referenčnej hodnoty príjmu
obsah vitamínov v 100 g
zodpovedá 130% referenčnej hodnoty príjmu


Zloženie príchuť pomaranč: sacharóza, glukóza, maltodextrín, regulátor kyslosti kyselina citrónová, aróma, citrónan sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, regulátor kyslosti kyselina jablčná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, multivitamínový premix (vitamíny C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotín, B12), protihrudkujúca látka oxid kremičitý, citronan horečnatý, sladidlá sukralóza a acesulfam K, farbivo beta karotén.

Zloženie príchuť bitter lemon: sacharóza, glukóza, maltodextrín, regulátor kyslosti kyselina citrónová, citran sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, aróma, regulátor kyslosti kyselina jablčná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, multivitamínový premix (vitamíny C, B3 , E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotín, B12), protihrudkujúca látka oxid kremičitý, citronan horečnatý, aróma naringin, sladidlá sukralóza a acesulfam K.

Zloženie príchuť grep: sacharóza, glukóza, maltodextrín, regulátor kyslosti kyselina citrónová, citran sodný, aróma, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, regulátor kyslosti kyselina jablčná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, multivitamínový premix (vitamíny C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotín, B12), protihrudkujúca látka oxid kremičitý, citronan horečnatý, aróma naringin, sladidlá sukralóza a acesulfam K.

Zloženie príchuť zelené jablko: sacharóza, glukóza, maltodextrín, regulátor kyslosti kyselina citrónová, citran sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, aróma, regulátor kyslosti kyselina jablčná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, multivitamínový premix (vitamíny C, B3 , E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotín, B12), protihrudkujúca látka oxid kremičitý, citronan horečnatý, sladidlá sukralóza a acesulfam K.


Ochutený nealkoholický nápoj obohatený, s cukrami a sladidlami.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!