Výrobcovia Viridian
Kód produktu: 100138
Dostupnosť: Skladom
28,99€
Organic Black Seed Oil
Olej v BIO kvalite extrahovaný zo semienok egyptského čiernej rasce. Ten je používaný rozličnými národy po celom svete ako prospešná plodina už viac ako 2000 rokov. Užívali ho na príklad starí Egypťania - Tutanchamón mal dokonca nádobu s olejom z čiernej rasce vo svojej hrobke. Je zmieňovaný aj v Biblii, perzský lekár Avicenna zmieňoval schopnosť zvýšiť energiu a pomôcť pri únave.
A obľuba čiernej rasce neklesá ani dnes - Organic Black Seed Oil je dokonca najpredávanejším doplnkom značky Viridian vo Veľkej Británii.
Čierny rasca je rastlinka, ktorá má podobne ako na príklad kurkuma veľmi univerzálne použitie. Možno ju v prvom rade odporučiť ako prevenciu problémov spojených so zápalom, s baktériami alebo kvasinkami, ako podporu imunitného systému, ako antioxidant a býva zmieňovaný aj v súvislosti s funkciou obehového systému a stavom pokožky a vlasov. Celkový výpočet všetkých vlastností je veľmi široký, viac sa dočítate tu.
Olej z čiernej rasce sa konzumuje - ideálne ho môžete pridať do vášho obľúbeného šalátu. Obsahuje veľké množstvo látok, z ktorých niektoré sa dokonca ešte ani nepodarilo identifikovať. Bezpečne rozpoznaný sú zatiaľ tieto: Nigellon, tymochinon, thymohydrochinon a tymol, z mastných kyselín potom kyselina myristová, kyselina palmitová, kyselina linolová a linolenová. Z vitamínov tu nájdeme vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselinu listovú. Obsahuje tiež vápnik, železo, meď, zinok, horčík, a fosfor.
Produkt možno odporučiť všetkým jedincom orientovaným na:
- Prevenciu a podporu pri zápale
- Prevenciu a podporu pri bakteriálnych problémoch
- Obohatenie stravy o antioxidant
- Celkovú revitalizáciu
Balenie: 200 ml
Dávkovanie: Dávkujte denne 5 - 15 ml (1-3 čajové lyžičky) s jedlom. Olej môžete pridať do Vášho obľúbeného jedla, zeleninového šalátu, koktailu, alebo dávkovať priamo. 1 porcia zodpovedá 5 ml (čajová lyžička). Balenie obsahuje približne 40 porcií.
Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy, ak neurčí lekár. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nie je náhrada pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte v chlade a suchu. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 6 týždňov.

Výživové údaje:
5 ml (čajová lyžička) obsahuje
2.540 mg (55%)
1040 mg (25%)

Doplnok stravy.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!