Výrobcovia High5
Kód produktu: 25033
Dostupnosť: Nedostupne
1,99€
Momentálne vypredané
EnergySource 4: 1
Superoktanové palivo s vysokým obsahom energie, aditívom izolátu srvátkové bielkoviny (WPI), dôležitých minerálov (Na, K) v alkalizujúcich citrátových formách (stabilizácia pH) a komplexné zmesou minerálov z čistenej morskej soli, určené pre aktívnych a profesionálnych športovcov. Obsah sacharidov a bielkovín je optimalizovaný na pomer 4: 1. Jedna dávka EnergySource 4: 1 je adekvátna dvoma plným porciám varených cestovín, doplnených o 9 g najkvalitnejšie srvátkové bielkoviny bohaté na BCAA a esenciálne aminokyseliny, to všetko s neuveriteľne ľahkou stráviteľnosťou a využiteľnosťou. EnergySource 4: 1 ponúka brilantný mix určený pre optimálne svalovú regeneráciu a hydratáciu. Produkt nachádza svoje uplatnenie u najnáročnejších foriem víceintervalových tréningov, popr. vytrvalostných pretekov trvajúcich viac dní. Produkt je vhodný pre dodanie efektívnej energie, dôležitých aminokyselín, minerálov a hydratáciu a to ako počas výkonu, tak po jeho ukončení, alebo medzi jednotlivými intervalmi.
Čo je EnergySource 4: 1?
 • Ultimatívny ENERGY DRINK S MINERÁLY A WPI (9 g) bez obsahu umelých sladidiel a farbív
 • Izotonický nápoj (do 10% sacharidov a bielkovín v pomere 4: 1 pre odporúčanom riedenie)
 • Vynikajúci využiteľnosť + optimálnu hydratácie + ľahká a osviežujúca chuť
 • Optimalizovaný obsah sacharidov a bielkovín v pomere 4: 1
 • Preverené na najťažších svetových pretekoch s viac než 10-ročnou tradíciou
 • Optimalizovaná forma nezávisle testovaných a preverených sacharidov s unikátnymi vlastnosťami, formulovaná pre elitnej a aktívnych športovcov.
 • Optimalizovaný pomer 2: 1 = základ tvorí špeciálna forma maltodextrínu s obsahom čistých glukopolymery štandardizované dĺžky reťazca a fruktóza v optimalizovanom pomere 2: 1, viac informácií tu
 • Až o 50% viac energie = pomer 2: 1 je nezávisle vedecky testovaný (Nemecko, Veľká Británia) a v porovnaní so štandardnými energetickými nápojmi, kde výrobcovia odporúčajú maximálnu konzumáciu 60 g sacharidov v časovej perióde jednej hodiny, umožňuje EnergySource konzumáciu až 90 g sacharidov , čo je o 50% viac energie!
 • Stručný výsledok testov = až o 25% dlhšiu prejdená vzdialenosť pri rovnakom výkone, 15% nárast sily a dynamiky, 5 min a 45 sekúnd rýchlejší čas pri teste na 40 míľ, viac informácií tu
 • Srvátkový izolát WPI obsiahnutý v EnergySource 4: 1 je proteín najvyššej kvality. Ideálne bielkovina má podľa uznávaného systému hodnotenia kvality PDCAAS (Protein Digestibility Corrected Amino Acid Score) skóre 1. WPI proteín obsiahnutý v EnergySource 4: 1 však dosiahol skóre 1,14! Okrem toho má aj vysoký obsah leucínu.
 • Dôležité minerály sú v citrátových formách (stabilizácia pH)
 • Vhodné pre vegánov aj vegetariánov
zameranie produktu
 • Zdroj efektívna energie a aminokyselín počas dlhodobých a intervalových výkonov - zdroj okamžite využiteľnej energie, aminokyselín a elektrolytov.
 • Účinná povýkonostní regenerácia a hydratácia - zdroj okamžite využiteľných živín a elektrolytov.
 • Komplexné, ľahko stráviteľná náhrada stravy - víceintervalové, alebo viacdenné tréningy, extrémnej záťaže, horolezecké výstupy atd ...
Optimalizovaný pomer 2: 1 (glukózovej polyméry: fruktóza) = to najlepšie pre fyzicky aktívnych jedincov
Vynikajúci stráviteľnosti a využiteľnosti je dosiahnuté optimalizovaným pomerom jednotlivých zložiek tak, ako je to pre fyzicky zaťažovaný organizmus prirodzené. Pomer glukózových polymérov (maltodextrín) a fruktózy je optimalizovaný na 2: 1, čo zodpovedá nielen najnovším vedeckým poznatkom, ale aj prirodzenému systému transportu jednoduchých cukrov cez stenu tenkého čreva a ich odbúravanie počas výkonu.
Pre vstrebávanie cukrov v tenkom čreve existujú dva základné oddelené transportné systémy, pre glukózu je to transportný systém GLU2, ktorý dokáže vstrebať až 60g glukózy za hodinu, pre fruktózu (ovocný cukor) je to transportný systém GLU5, ktorý dokáže vstrebať až 30g fruktózy za hodinu . Glukóza a fruktóza sú teda základné dva prirodzené zdroje energie pre fyzicky aktívny organizmus. Práve z tohto dôvodu je optimalizovaný pomer dvoch hlavných zložiek na 2: 1 = 60g glukózy: 30g fruktózy. EnergySource tak umožňuje konzumáciu až 90g sacharidov počas jednej hodiny.
V prípade dávkovania EnergySource 2-3 dni pred výkonom (sacharidová superkompenzácia) tak slúži obsiahnutá glukóza k obnove zásob svalového glykogénu a fruktóza k obnove rezervného glykogénu v pečeni (až 1/3 zásob). Pečeň slúži ako rezervné zásobáreň energie / glykogénu pre jednotlivé svaly. V prípade dávkovania EnergySource počas výkonu slúži glukóza aj fruktóza ako externý zdroj energie priamo pre pracujúce svaly. Energia je uvoľňovaná prostredníctvom tzv. Glykolýzy, kedy je glukóza štepená cez fruktózu (alebo fruktóza priamo) až na pyruvát za vzniku bunkovej energie ATP.
EnergySource tak umožňuje prijať oproti štandardným mass-marketingovým produktom dostupným na trhu až o 50% viac energie. Dôvodom je fakt, že tieto bežné produkty obsahujú obvykle ako základ len glukózu a jej polyméry, čo umožňuje vstrebať iba 60 g za hodinu a dochádza tak zahlteniu organizmu, alebo obsahujú ako hlavnú zložku sacharózu, ktorá obsahuje glukózu a fruktózu v neoptimálnym pomere 1: 1 , čo nie je vzhľadom k vyššie uvedeným faktom systému vstrebávanie ideálne.
UPOZORNENIE: Vyššie spomínané princípy platí len pre športovcov a fyzicky aktívnych jedincov, pre ktoré sú glukóza a ovocný cukor (fruktóza) prirodzeným zdrojom energie, bez nežiaducich vedľajších účinkov.
Citrátovej formy minerálov = pH +
EnergySource obsahuje sodík a draslík viazaný chelátovou väzbou ako citrát. Okrem toho, že je forma citrátu vhodným transportérom oboch minerálov, podieľa sa aj na stabilizáciu pH. Je známe, že prekyslenie organizmu spôsobené vysokou záťažou (kyselina mliečna), je jedným z faktorov znižujúcich výkonnosť a následnú regeneráciu.
WPI - Izolát srvátkovej bielkoviny najvyššej kvality
Čistý, kryštalický srvátkový izolát použitý v EnergySource 4: 1 slúži ako sekundárny zdroj energie, konkrétne glukoplastických aminokyselín slúžiacich na ochranu a regeneráciu svalovej hmoty (mení sa na energiu - BCAA a ďalšie). Srvátkový izolát WPI obsiahnutý v EnergySource 4: 1 je proteín najvyššej kvality. Ideálne bielkovina má podľa uznávaného systému hodnotenia kvality PDCAAS (Protein Digestibility Corrected Amino Acid Score) skóre 1. WPI proteín obsiahnutý v EnergySource 4: 1 však dosiahol skóre 1,14! Okrem toho má aj vysoký obsah leucínu.

ocenenie
"Zmiešaná ovocná príchuť je svieža, chutná a srvátkový proteín napomáha regenerácii"
Mountain Biking UK, jún 2012
"EnergySource 4: 1 spoločnosti High5 obsahuje zmes cukrov z maltodextrín a fruktózy, lebo nedávny výskum ukázal, že prísun energie možno maximalizovať, ak je dodané viac zdrojov sacharidov"
Cycling Fitness, leto 2011

Balenie: 47 g
Dávkovanie: Jedna dávka = 47 g (2 x 23,5 g odmerka, alebo 1 x jednorazový sáčok).
1 / Počas výkonu: Dávku 47 g rozpustite v 500 ml vody, pretrepte. Popíjajte počas výkonu, v približnom množstve 250 ml počas každých 20 minút (maximálne konzumujte 1-2 dávky počas jednej hodiny). V prípade vysokej teploty prostredia, alebo pri vysokých stratách tekutín (nadmerné potenie), doplňte každú dávku EnergySource (500ml) o jednu tabletu ZERO Neutral .
2 / Po výkone = medzi jednotlivými tréningovými fázami počas dňa / viac dní: Dávku 47 g rozpustite v 500 ml vody, pretrepte. Postupne popíjajte a to do jednej hodiny po ukončení výkonu.
Podrobné informácie pre jednotlivé športové disciplíny, nájdete v našich výživových plánoch .
Upozornenie: Skladujte v chlade a suchu, mimo dosahu detí. Nenahrádza pestrú stravu. Dodržujte odporúčané dávkovanie, aby ste sa vyvarovali žalúdočno-črevným ťažkostiam. Prijímajte dostatok tekutín!

Výživové údaje príchuť letné ovocie:
100 ml
47 g
1598 kJ / 376 kcal
751 kJ / 177 kcal
0 g
0 g
0 g
0 g
75 g
35 g
44 g
21 g
19 g
9 g
1,3 g
0,6 g
50 mg
240 mg
Zloženie: Maltodextrín , sacharóza 22%, srvátkový proteínový izolát 20%, fruktóza 18%, aróma (čierne ríbezle, jahoda, malina, ostružina, čučoriedka), kyselina (kyselina jablčná), regulátor kyslosti (citrát sodný, citrát draselný), morská soľ 0,3% (* zdroj elektrolytov), emulgátor sójový lecitín .

Energetický sacharidovo-proteínový nápoj s pomerom 4: 1 (sacharidy: srvátkový proteínový izolát), s elektrolyty.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!