Výrobcovia MyoTec
Kód produktu: 01112
Dostupnosť: Skladom
57,59€
Royal Mass

Ponúka nadštandardné parametre funkčnosti, kvality a čistoty, ktoré u bežných marketingových produktov zvyčajne nenájdete. Na vývoji tejto jedinečnej formule sa podieľali špičkoví nemeckí odborníci a špecialisti, a to s jednoznačným zameraním na dva hlavné ciele:
 • maximálna možná funkčnosť (optimálne a bezproblémové vstrebávanie živín a využiteľnosť produktu)
 • maximálna možná čistota použitých surovín, minimum balastných látok a nutrične neplnohodnotných zložiek z hľadiska čistoty (sušená srvátka, sušené mlieko, odtučnené mlieko, laktóza, sušený vaječný bielok, sója, kolagén (želatína) atď.)
Výsledkom tejto sofistikované "symbiózy" je Royal Mass, funkčné gainer "krištáľové" čistoty, ktorý svojim dynamickým účinkom ponúka parametre, na ktoré sme po práve hrdí. Royal Mass "bez preháňania" prekonáva všetky doterajšie limity a vytvára novú kategóriu vysokoenergetických formúl.

Pre koho je Royal Mass určený?
 • Pre všetkých silových športovcov (kulturistika, silové športy)
 • Pre všetkých športovcov požadujúcich efektívnu po tréningovú regeneráciu
 • Pre všetkých športovcov požadujúcich špičkovú stráviteľnosť, bez nežiaducich vedľajších účinkov (plynatosť, ťažké trávenie)
 • Pre každého kto uprednostňuje kvalitu a funkčnosť
Aké sú hlavné parametre?
 • Hlavnú zložku tvorí bioaktívny srvátkový izolát (WPI), ktorý je v garantovanom pomere 3: 1 voči bioaktivnímu micelárnemu kaseinenu.
 • Vysokoenergetické formulácia 3stage carbohydrate blend s garantovaným pomerom (vysokomolekulárne kukuričné polyméry, glukózové polyméry, glukóza monohydrát)
 • MCFA tuky v garantovanom pomere (60% kyselina kaprylová, 40% kyselina kaprinový)
 • Kombinácia 10 najdôležitejších vitamínov v plnohodnotných dávkach
 • Obsah nestráviteľnej laktózy, nižší ako 1% !!!
 • Royal Mass NEOBSAHUJE umelé sladidlá!

Veda a Fakty

Naše motto: "Maximálna možná funkčnosť a využiteľnosť"

Základ receptúry Royal Mass tvorí pre každú kategóriu zložiek, vždy ingrediencie tej najvyššej kvality a to nielen vzhľadom k čistote, ale aj vzhľadom k funkčnosti.

proteínová frakcia

Základ proteínové frakcie tvorí kombinácia bioaktvního srvátkového izolátu a bioaktívneho micelárneho kazeínu v garantovanom pomere 3: 1 (presne 3,2: 1).

WPI - mikrofiltrovaný a "cross flow" ultrafiltrovaný srvátkový izolát
 • Garancia vysokej kvality bielkoviny a jej minimálneho znehodnotenie (denaturácia)
Micelárny kazeín - mikrofiltrovaný a ultrafiltrovaný mliečny koncentrát
 • Garancia vysokej kvality bielkoviny vďaka micelárny forme
Garantovaný pomer 3: 1 (cross-flow WPI: Micelárny kazeín)

Royal Mass obsahuje WPI a micelárny kazeín v garantovanom pomere 3: 1. Ide o tzv. Zlatý pomer, teda tri diely "rýchlych" bielkovín, voči jednému dielu "pomalých" bielkovín. Nie je tiež náhodou, že v rozmedzí tohto pomeru obsahuje rýchle a pomalé bielkoviny ľudskej materské mlieko, ktoré patrí do tzv. Albuminózní skupiny mliečnych bielkovín. Dôvodom je jednoduchý žalúdok človeka, pre ktorý je tento pomer optimálna najmä v období rastu a to ako v rannom detstve, tak v dospelosti pri požiadavke efektívneho budovaní svalovej hmoty. Opakom uvedenej albuminózní skupiny, ktorá je človeku vlastné, je skupina kazeínová, do ktorej patrí kravské mlieko, ktoré obsahuje prevažujúce časť pomalých bielkovín s antikatabolickým účinkom. Dôvodom je zložitý žalúdok prežúvavcov, ktorý sa skladá zo 4 častí a je schopný tráviť aj celulózu, preto mu vyhovuje trvalý a pravidelný prísun tzv. "Pomalých" živín.

sacharidová frakcie

Základ sacharidové frakcia tvorí kombinácia vysokomolekulárnych polymérov z kukurice, glukózových polymérov a D-glukózy, vo vzájomne optimalizovanom, garantovanom pomere.

Vysokomolekulárne kukuričné polyméry
 • Vysokomolekulárne kukuričné polyméry, predstavujú špeciálne upravené sacharidové reťazca o vysokej molekulovej hmotnosti, ktorých základom sú rozvetvené molekuly amylopektínu, ktorý je jedným z najúčinnejších zdrojov energie.
glukózové polyméry
 • Glukózové polyméry so strednou dĺžkou reťazca, ponúka nižšie molekulárnu hmotnosť ako kukuričné polyméry a sú zdrojom "stredne" rýchlej energie.
D-Glukóza
 • Jednoduchý cukry D-Glukóza je pre existenciu nášho organizmu doslova nevyhnutný. Je to najrýchlejší a najzákladnejšie zdroj energie pre ľudské telo.
lipidová frakcia

Základ tukové zložky tvoria tzv. MCFA (MCT) tuky, teda kyselina kaprylová a kyselina kaprinový v garantovanom pomere 60:40.

Kyselina kaprylová a kyselina kaprinový
 • Jedná sa o mastné kyseliny, ktoré sa prirodzene vyskytujú napr. V materskom mlieku.
vitamínová frakcie
 • Plnohodnotné dávky vitamínov sú absolútne nevyhnutné pre optimálne fungovanie metabolizmu a využitie jednotlivých živín. Preto každá jedna odporúčaná dávka Royal Mass (= 100g), obsahuje 50% odporúčanej dennej dávky najdôležitejších vitamínov podľa noriem EÚ (tzv.% RDA). Pozn. : V SR sú odporúčané denné dávky odlišné (tzv.% DDD) a pohybujú sa v rozpätí od 17% do 150% oproti RDA.

Čistota produktu

Naše motto: "Maximálna možná čistota použitých surovín, minimum balastných látok a nutrične neplnohodnotných zložiek"

Royal Mass využíva v rámci každej kategórie živín a zložiek (bielkoviny, sacharidy, tuky, atď.), Vždy tie najkvalitnejšie a najčistejšie zdroje (viz. Odkaz Veda a Fakty). V tejto kategórii predbieha Royal Mass väčšinu marketingových produktov "o niekoľko svetelných rokov"!

Royal Mass a čistota použitých živín: Royal Mass obsahuje iba prvotriedne, čisté zdroje živín!

Royal Mass neobsahuje tieto zdroje živín:
 • Kolagén (želatína) - bielkovina živočíšneho pôvodu s nízkym obsahom esenciálnych aminokyselín, ktorej zdrojom sú koža, chrupavky, spojivového tkaniva atď.
 • Sušený vaječný bielok - nečistený vaječný albumín s vysokým obsahom sodíka a balastných látok
 • Sušené mlieko - obsahuje len 20-30% bielkovín, zvyšok tvoria nestráviteľný, balastné sacharid laktóza
 • Sušená srvátka - obsahuje 12% bielkovín, zvyšok tvoria nestráviteľný, balastné sacharid laktóza
 • WPC s nízkym obsahom bielkovín 25-60%, zvyšok tvoria nestráviteľný, balastné sacharid laktóza
 • MPC s nízkym obsahom bielkovín 25-60%, zvyšok tvoria nestráviteľný, balastné sacharid laktóza
 • Sójová bielkovina - deficit esenciálne aminokyseliny metionín. Možnosť výskytu plesne aflatoxín.
 • Denaturované zdroje bielkovín (tepelne a chemicky narušená štruktúra): kazeinát vápenatý, kazeinát sodným, ďalej iónová výmena = WPC, WPI bez uvedenia metódy spracovania
 • Fruktóza - tento cukor spôsobuje pri spoločnom dávkovaní s bielkovinami a vodou "kvasenie" v zažívacom trakte = plynatosť atď ..
 • Royal Mass a laktóza

Royal Mass obsahuje len 0,7 g laktózy na 100 g produktu! Tohto parametra nedosahuje ani väčšina vysokoproteínových koncentrátov!

Čo je to laktóza?

Laktóza je cukor, ktorý je obsiahnutý v mlieku. Je to disacharid, zložený z galaktózy a glukózy viazaných cez glykozidovou väzbu. Z radu štúdií vyplýva, že väčšina dospelej populácie má len nízku laktázovej aktivitu (na rozdiel od detí), takže vysoké percento ľudí po celom svete nemá dostatok laktázy, aby rozdelili laktózu a tak trpia intoleranciou laktózy, často bez toho, aby o tom vôbec vedeli. Bez laktázy zostáva disacharid laktóza Nerozštiepená a nemôže byť absorbovaný cez črevnú stenu do krvného riečišťa. Toto sa všeobecne nazýva intoleranciou laktózy.

Ako poznám obsah ťažko stráviteľné laktózy v produkte?
 • Podľa etikety, kde je údaj o obsahu laktózy presne vyčíslený v nutričných hodnotách
 • Podľa podrobného zloženia produktu. Zdrojom vysokého množstva laktózy sú: sušená srvátka, sušené mlieko, WPC s nižším obsahom bielkovín (25-30%), MPC s nižším obsahom bielkovín (25-30%) atď ..
!! POZOR !! Niektoré gainery, môžu obsahovať 25 až 50% laktózy! Čo znamená de fakto nulový kalorický efekt pre výstavbu svalovej hmoty a nezdravé zaťaženie zažívacieho traktu.Laktóza tak prejde zažívacím traktom, bez výraznejšieho kalorického efektu.

Royal Mass a ďalšie aditíva

Royal Mass neobsahuje žiadne umelé sladidlá a umelé farbivá!


Balenie: 6 kg

Dávkovanie: Jedna dávka = 100g (2 odmerky). Berte 1-2 dávky denne. Odporúčame dávkovať po ukončení tréningu a počas dňa "na desiatu", medzi hlavnými jedlami.

Príprava: jednu dávku 100g rozmiešajte v 450-500 ml vody, najlepšie v priloženom šejkri.
Dávkovanie podľa telesnej hmotnosti
 • Do 80kg: berte 2 dávky denne - prvá dávka (100g-2odměrky) ako desiata medzi raňajkami a obedom, druhá dávka (100g-2 odmerky) ihneď po tréningu. Počet dávok v balení 15 až 30
 • Od 80-100kg: berte 2 dávky denne - prvá dávka (100g-2 odmerky) ako desiata medzi raňajkami a obedom, druhá dávka (130g - 2 a 1 / 2odměrky) ihneď po tréninku.130g rozmiešajte v 500ml vody. Počet dávok v balení 13 až 30
 • Nad 100kg: berte 2 dávky denne - prvá dávka (100g - 2 odmerky) ako desiata medzi raňajkami a obedom, druhá dávka (150g - 3 odmerky) ihneď po tréninku.150g rozmiešajte v 600ml vody. Počet dávok v balení 12 až 30
Upozornenie: Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Skladujte v suchu pri teplote do 30 stupňov Celzia, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom. Výrobca ani dovozca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Obsahuje potenciálne alergény: srvátková bielkovina, mliečna bielkovina, laktóza, sójový lecitín, kakao. Môže obsahovať stopy lepku a vaječné bielkoviny.


Výživové údaje:
Počet dávok v balení: 60 x 100 g
100 g *
% RHP **
Energetická hodnota
1.571 kJ / 370 kcal
 
1,4 g
1,0 g
68,2 g
25,7 g
0,0 g
20,4 g
soľ
0,1 g
vitamín C
40,0 mg
50%
niacín
8,0 mg
50%
vitamín E
6,0 mg
50%
kyselina pantoténová
3,0 mg
50%
vitamín B6
0,7 mg
50%
0,7 mg
50%
0,55 mg
50%
kyselina listová
100 mikrogramov
50%
biotín
36 mikrogramov
72%
vitamín B12
1,8 mikrogramov
72%
* 1 dávka, balenie obsahuje 60 dávok
**% RHP =% referenčnej hodnoty príjmu

Typické aminokyselinové spektrum:

aminokyselina
bielkovina
EAA *
L-valín
5,44 g
L-leucín
10,07 g
L-izoleucín
6,21 g
L-lyzín
9,57 g
L-metionín
2,34 g
L-fenyalalanin
3,34 g
L-treonín
6,17 g
L-tryptofán
1,87 g
semi EAA **
L-arginín
2,40 g
L-cysteín
2,19 g
L-kyselina glutámová
17,84 g
L-histidín
1,88 g
L-prolín
6,60 g
L-tyrozín
3,43 g
non EAA ***
L-alanín
4,21 g
L-kyselina asparágová
10,17 g
L-glycín
1,76 g
L-serín
4,53 g

 
Zloženie: Maltodextrín (34,1%), dextróza (25,0%), mikrofiltrovaný a ultrafiltrovaný srvátkový proteín izolát (16,5%), kukuričný škrob (vysokomolekulárny glukózovej polyméry) (10,0%), kakaový prášok (6, 0%), koncentrát mliečnej bielkoviny (80% micelárny kazeín, 20% srvátkový proteín) (5,5%), aróma, MCT olej (60% kyselina kaprylová, 40% kyselina kaprinový) (0,5%) (zdroj palmový olej ), emulgátor: sójový lecitín, kyselina L-askorbová, nicotinamid, DL-alfa-tokoferyl acetát, D-pantothenan vápenatý, riboflavín , pyridoxín hydrochlorid, tiamín mononitrát, kyselina pteroylmonoglutamová, D-biotín, kyanokobalamín.

O nás

Uprednostňujeme vždy nekompromisne kvalitu, funkčnosť a čistotu produktu, preto investujeme všetky prostriedky do tých najkvalitnejších a najúčinnejších surovín. Z nášho pohľadu je totiž pre zákazníka najdôležitejšie filozofia maximálnej funkčnosti produktu, pretože jedine tento faktor je rozhodujúci pre pozitívny, teda viditeľné výsledky. Aj keď sa tento fakt zdá byť jasný, väčšina značiek športovej výživy na súčasnom trhu investuje svoje prostriedky úplne iným smerom, teda do agresívneho marketingu, prípadne do promo akcií, ktoré sú "dotované" podradnú kvalitou tovaru a sú cielene určené pre menej informovaných masy zákazníkov .

V čom je teda naša filozofia tak výnimočná?

Koncept a Kvalita: naše hlavné priorita

Vedeli ste napríklad, že prevažná väčšina značiek športovej výživy nevyrába svoje vlastné produkty? Existujú vlastne dve možnosti:
 • Balenie produktov na zákazku inú firmou. Zadávajúcej značka je prakticky len obchodnou firmou, ktorá je obvykle motivovaná maximálnym ziskom na úkor kvality, preto vyhľadáva tie najlacnejšie receptúry.
 • Zákazková výroba "hromadných" zmesou inú firmou, tento tovar je následne ručne prebaľovanie do spotrebiteľských balení vo vlastných priestoroch jednotlivých značiek, ktoré obvykle nezodpovedajú ani priemerným normám.
Ako je to s našim produktom Royal Mass?
 • V Nemecku existujú tri veľkí - specializovní, teda zmluvné výrobcovia športovej výživy, ktorí zabezpečujú produkciu športovej výživy pre naprostú väčšinu značiek v Nemecku a mnohých ďalších krajinách po celom svete. Celý projekt Royal Mass (značka MyoTec) vznikol na základe priamej spolupráce jedného z týchto zmluvných výrobcov, sa spriaznenou distribučnou spoločnosťou v Českej republike. Jednoducho povedané, ide o symbiózu nemeckej precíznosti, kvality a spoľahlivosti, v kombinácii s českou kreativitou. To je tiež hlavným dôvodom pre vznik značky MyoTec, ktorá má byť vzorovým príkladom najvyššej možnej precíznosti a kvality. Produkt je tak vytvorený od A po Z "pod jednou strechou", ako "vlastné dieťa" jedného z najväčších svetových zmluvných producentov, ktorý je tiež exkluzívnym autorom tejto precízne receptúry, ktorej cieľom je spomínaná príkladná nekompromisný kvalita.
Čerstvé suroviny a minimum aditívnych a balastných látok
 • Vďaka exkluzívnym partnerským väzbám s tými najväčšími a najvplyvnejšími dodávateľmi surovín, sú zabezpečené podmienky pre to najkvalitnejšie tovaru, ktoré vyhovuje našim prísnym požiadavkám. To znamená, že môžeme na trh dodať produkt typu Royal Mass, ktorý je na základe uvedeného priameho prepojenia, z hľadiska kvality a čerstvosti surovín jednoducho neporaziteľný!


Potravina určená pre zvláštnu výživu, vhodná pre športovcov.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!